Na opuszczonej stacji benzynowej odnaleziono zwłoki 39- letniego mężczyzny. Policja poinformowała media o okolicznościach śmierci. Zwłoki zostały znalezione na opuszczonej stacji paliw.

W środę wieczorem policja dowiedziała się od rodziny mężczyzny o tym, że chce dokonać kradzieży paliwa z opuszczonego zbiornika ze stacji, która znajduje się przy ulicy Zabrzańskiej w Rudzie Śląskiej.
O tym zdarzeniu poinformował młodszy aspirant Aleksandrowicz.

Mężczyznę znaleziono na dnie podziemnego zbiornika sięgającego kilka metrów. Strażacy wykonali akcje wydostania, jednak gdy już znalazł się na powierzchni, nie dawał oznak życia. Nawet czynności reanimacyjne były nieskuteczne.
Przyczyną zgonu było prawdopodobnie uduszenie się poprzez opary.
Jeden z policjantów stwierdził, że w zbiorniku był niski poziom tlenu.

Funkcjonariusze policji rozpoczęli postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie, czy zmarły wpadł do zbiornika lub po prostu do niego wszedł.
Oprócz tego, przeprowadzone będzie śledztwo, aby sprawdzić czy stacja, która od roku jest nieczynna była prawidłowo zabezpieczona.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej informuje, że zbiorniki były odpowiednie zabezpieczone, jednak zostały uszkodzone prawdopodobnie przez mieszkańców, którzy chcieli podbierać resztki paliwa. Odsunięcie włazu wymaga wiele siły i wielu osób, więc jak stwierdził wiceprezydent była to zorganizowana akcja.

21 czerwca zbiorniki zostały ponownie zabezpieczone tym razem za pomocą ciężkiego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj