W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w Hucie Pokój odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli Zarządu spółki i Związków Zawodowych na temat  systemu wynagradzania pracowników.

Zarząd HUTY POKÓJ S.A. z niepokojem przyjął informację o organizowanej przez Związki Zawodowe pikiecie, która nie służy trwającemu ze stroną społeczną dialogowi.

W ostatnich dniach na terenie Huty pojawiły się nieprawdziwe informacje przekazywane przez Związki Zawodowe, dotyczące wyniku rozmów z 26 marca 2018 r. Przedstawiciele zarządu Huty Pokój nie proponowali likwidacji Karty Hutnika o czym Związki informują w ogłoszeniach.

Strona związkowa zapoznała się z wynikami finansowymi spółki, a zarząd przekazał, że żądana kwota 300 złotych (ani netto, ani brutto) podwyżki w dzisiejszych realiach nie jest możliwa do realizacji. HUTA POKÓJ S.A. realizuje działania mające na celu poprawę sytuacji, uzgodnione z organizacjami społecznymi i radą nadzorczą.

W przypadku systemu rozliczania godzin nadliczbowych, zaproponowano zastosowanie zasad zawartych w Kodeksie Pracy. Ponadto strony nie doszły do porozumienia w kwestii zmiany dotyczącej składników wynagrodzenia, takich jak: jubileuszowe nagrody, zegarki, czy odprawy emerytalne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj